Doğukan Manço Kimdir?

Doğukan Manço
Doğukan Manço

Barış Manço’nun Mirası Doğukan Manço

 

Yediden yetmişe herkesin sevgisini ve takdirini kazanmış olan ve hayatını kaybetmesiyle de tüm Türkiye’yi yasa boğan Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço, 19 Mayıs 1981 senesinde Belçika’da Manço ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Geçmiş kuşaklardan beri içinde oldukları müziğe karşı ilgisini çocuk yaşta fark etmemek mümkün değildi. Öyle ki; bir röportajında kaset bantlarını birleştirip şarkıları remixlediğini zannettiği anısını da sevenleriyle paylaşmıştır.

Barış Manço’nun mirası Doğukan Manço çok küçük yaşlarda piyano eğitimi ve babasıyla birlikte gitar eğitimine başlamış ancak tamamlayamamasına rağmen bir de babasının kaybıyla müziğe tamamen ara vermiştir. Asıl mesleği mimarlık olmasına rağmen içindeki müzik aşkını bir türlü bastıramayan Doğukan Manço, müzik sektörüne ilk adımını bir radyo programıyla atmıştır. Bu adımla birlikte DJ’lik mesleğine de ilgisi gitgide artan Manço, ilk singledan sonraki asıl başarısını, Sakin ol! Şarkısıyla ispatlamış ve atağa geçmiştir.

Artık hem babası adına düzenlenen organizasyonlarda, hem de kendi müzik hayatı adına DJ’lik yapmaya devam eden Manço, tamamlayamadığı eğitimlerine büyük önem vermektedir. Kariyerinde önemli bir adımı da Survivor yarışmasında göstermiş olduğu başarılar atmıştır. Son olarak Survivor All Star yarışmasında yarışmış fakat 1. olamamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here