Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı

Saç bakımı her bayanın özen gösterdiği ve sağlıklı saçlara sahip olmak için zaman ayırdığı bir durumdur. Özel bakım yöntemleri ve maskelerin kullanıldığı saç bakımında aslında genelleşmiş bir düşünce var. Saç bakımı deyince akla saç bakımı yağları ve maskeler geliyor. Oysa ki doğal yöntemlerle saç bakımı yapmak da mümkün. Evinizde kolayla uygulayabileceğiniz yöntemlerle zaman kaybetmeden ve günlük yaşamınızı aksatmadan saç bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşte size öneriler;

  • Saç bakımının en önemli adımı saç tipinize uygun şampuan seçimidir. Bununla birlikte saçlarınız için kullandığınız fırçanızı sık sık sabunlu ve sıcak su ile yıkayarak hijyenik hale getirmenizi de öneririz.
  • Saçlarınızı şampuanlamadan önce bir kez fırçalayarak kir ve tozlardan arındırın. Bu sayede şampuanınızın daha fazla etki yaratmasını sağlayabilirsiniz.
  • Saç kremi uygularken mümkün olduğunca deriye temas ettirmemeye çalışın. Saç kremini genellikle saç uçlarına uygulayarak fazla bekletmeden durulayın. Çünkü saç tellerinin kurumasına ve hücrelerin saç tellerinden ayrılmasına neden olur.
  • Saçlarınız ne kadar kirliyse şampuanınız da o kadar az köpürecektir. Ayrıca suyun kireçli olması da daha fazla şampuan kullanmanızı gerektirebilir. Fakat mümkün olduğunca saçlarınızı 1 kez şampuanlamaya dikkat edin.
  • Saçlarınıza boyama işlemi uygulayacaksanız ve bu ürünü ya da rengi ilk kez deneyecekseniz önce saçınızın bir tutamında deneyin. Eğer beğenirseniz tüm saça uygulayın. Bu sayede istenmeyen sonuçlarla karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.
  • Saçlarınız için bakım jelleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz saçınıza özel spreyler de işe yarayacaktır. Banyo sonrası kullanabileceğiniz spreyler saçlarınızın kırılmasını ve yıpranmasını önleyerek, saçlarınıza doğal bakım yapmanızı sağlayacaktır.
  • Doğal yöntemlerle saç bakımı deyip de zeytinyağının saçınıza sağladığı faydaları es geçmek olmaz. Saçlarınıza haftada bir kez saf zeytinyağı ile bakım uygulayın. Saçlarınızın canlılık ve parlaklık kazandığını fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here