Doğal Bronzluğun Yolları

Bronzlaşmak yemek yemeğe mi bağlı? Bazı insanlar yemek ve diyet ile vücudun bronzluk ile ilgisinin olmadığını savunuyorlar. Ancak bazı uzmanlar da dahil olmak üzere kışa girmek üzere olduğumuz bu günlerde bronzluk elde etmenin yemek ve gıdalar ile ilişkili olduğunu söylüyor.

Doktorlar güneşe sadece kısa zaman için çıkılmasını tavsiye ediyorlar. Ancak belirli yiyecekleri yiyerek doğal bronzluğun yollarına erişebilirsiniz. Peki ya bronzluk elde etmek için ne yemeliyiz?

Mango ve Diğer Meyve

Doğal bronzluğun yollarından biri yazın mango tüketmektir. Mango cildinize sağlıklı bir ışıltı verecektir.  Güneş ışınlarını çekerek bronzluk elde etmek için izin veren A vitamini açısından zengindir. A vitamini içeren diğer meyveler şeftali ve kavundur. Karpuz, güneşten vücudunuzu korur ve cildinizin maruz kaldığı UV’yi sadece vitaminle değil, aynı zamanda su ile azaltır. Su ile güneşin ısısına karşı cildinizi nemlendirir. Karpuz bulunan VB Vitaminler ve B6 vitamini, aynı zamanda bronzlaşmak için cildinizin yeteneğini artırır.

havuç

Havuç ve Diğer Sebzeler

Doğal bronzluğun yollarından biri her mevsim havuç tüketmektir. Karoten çiğ havuçta yüksektir. Güzel bir bronzluk elde etmek için en iyi faydayı sunuyoruz. Havuç beta karoten içeriği ile tüm güneş yanıklarına karşı cildi korur ve sizi korumak için besin maddelerini vücudun üzerinde A vitaminine dönüştürülür. Karoten güneş ışığı ile birleşince ciltte koyulaşma olur ve destek melanin salgılayarak bronzlaşmaya yardımcı olur. Ayrıca, yapay bronzlaşma ürünleri kullanılır. Biber, kabak ya da domates gibi diğer sebzeler de bir bronzluk için cildi hazır hale getirir. Kışın da güneşin yüzünü az da olsa gösterdiği günlerde yarım kilo kadar havuç yiyerek güneşte durduğunuzda vücudunuzda belli bir ton değişmesi olacaktır.

Kışın bronzlaşmak değil de bronz kalmak adına en doğrusu havuç yemektir. Düzenli havuç cildin renginin açılmasını önleyecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here