Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş bakımına önem veren ve gülüşlerinin özgüven dolu olmasını isteyen herkes için diş beyazlatma yöntemleri oldukça önemlidir. Dişlerin beyazlamasına yönelik evde uygulanabilecek pek çok yöntem bulunmasına karşın, uzun süreli bir beyazlık için uzman hekimlerden destek alınması gerekir.

Ağız bakımına gereken önemi yeterince gösteremediği için mevcut diş renginin tonundan memnun olmayan birçok insan bulunmaktadır. Evde uygulanabilecek diş beyazlatma yöntemlerinin ise kalıcı olmayışından dolayı bu konudaki tatminkâr arayışlar durmadan devam etmektedir.

Evde Yapılabilecek Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Sağlıklı mıdır?

Dişçi koltuğuna oturma fobisi birçok insanın zorunlu sağlık sorunlarının yanı sıra estetik diş sorunları içinde diş hekimlerinden uzak kalmaya neden olmaktadır. Günlük yaşama dair önceliklerde bu tür ihtiyaçların genellikle ertelenmesine neden olduğu için evde yapılabilecek doğal diş beyazlatma yöntemleri favori uygulamalar olmaya devam etmektedir.

Doğal olarak tarif edilen yöntemlerde kimyasal içerikli ve dişin doğal yapısına zarar verebilecek uygulamalara nazaran bu konuda hassas olanların dikkatini çekmektedir. Ancak her doğal olan diş beyazlatma yönteminin de tamamen doğru olduğunu savunmak oldukça güçtür.

Karbonat İle Diş Beyazlatma Yöntemi

Evde diş beyazlatma denince muhakkak pek çok kişinin aklına gelen karbonat asidik yapısı ile dişlerin üzerini örtmüş olan sararmanın birkaç ton açılmasını sağlayan yöntemler arasındadır. Diş macunu üzerine bir miktar karbonat dökerek ya da direkt olarak diş fırçası ile dişlere uygulanacak karbonatın doğal diş minesine zarar vereceği unutulmamalıdır.

Kaynak : http://www.disvedudak.com/dis-beyazlatma-yontemleri-nelerdir.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here