Diş Ağrısı İçin Mükemmel Öneriler

Diş ağrısı tüm acıların da ötesinde insanın günlük yaşamdaki tüm faaliyetlerini önleyebilecek bir acıdır. Özellikle de zamansız bir diş ağrısıyla karşı karşıya kaldıysanız sizler için ağrınızı hafifletecek mükemmel önerilerimiz var. Dişlerde meydana gelen çürük, tartar vb. sorunlar nedeniyle oluşan ağrılar için sizlere sunacağımız mükemmel çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

  • Diş ağrısı için en önemli etkiyi karanfil çiğnemekte bulabilirsiniz. Karanfilin uyuşturucu etkisi bulunması nedeniyle ağrıyan diş üzerinde çiğnediğinizde acınız kısa sürede kesilecektir.
  • Geleneksel olarak diş ağrısı için en çok kullanılan yöntemlerden birisi de tuz olmaktadır. Bir miktar tuzu ağza alarak kısa süre bekletebilir ya da tuzlu su ile gargara yapabilirsiniz. Bu sayede diş çevresinde bulunan zararlı bakterilerin ölmesini sağlamış olursunuz.
  • Bir bardağın yarısını su yarısını da sirke ile doldurarak hazırladığınız sirkeli su ile gargara yapabilirsiniz.
  • Diş fırçalama işlemi de ağrıyan dişler için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sayede çürük dişler arasına sıkışmış yemek kalıntıları çıkarılarak dişin rahatlaması sağlanabilir.
  • Ağrıyan dişinizin etine doğru soğuk kompres uygulaması da oldukça etki sağlayacaktır. Bu nedenle o bölgeye buz ile şok uygulayabilirsiniz.
  • Özellikle çürük nedeniyle oluşan ağrılarda çürüyen dişin üzerine sarımsak konularak bir süre bekletilmesi bakterileri öldürerek diş ağrısının hafiflemesini sağlayacaktır.
  • Ağrıyan diş üzerine zerdeçal su ile karıştırılıp hamur haline getirilerek konulursa ağrı hafifler ve rahatlarsınız.
  • Çok güçlü bir antibakteriyel özelliği bulunan karabiber de ağrıyan diş için kesin çözüm önerileri arasında yer almaktadır.

Eğer diş ağrınız için bu yöntemler etki sağlamıyorsa ağrı kesici ya da antibiyotik kullanarak bir süreliğine acınızı hafifletebilirsiniz. Ancak diş ağrısına çözüm için size önerimiz en kısa sürede diş hekimine başvurarak sorunu tamamen ortadan kaldıracak tedavinin uygulanmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here