Dikkat Çekici Bakışlar İçin Eyeliner

 

                Özelikle son dönemlerde makyaj modasına baktığımızda, hafif kuyruklu eyeliner modasının hala oldukça popüler olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Bakışlara hem seksi hem de cool bir hava katan eyeliner sürmek ise genellikle kadınların en çok sıkıntı çektiği konular arasında yer alıyor. Sizlere vereceğimiz birkaç ufak detaya dikkat ederek, siz de mükemmel bakışlar yakalayabilir ve modaya ayak uydurabilirsiniz.

En İyi Eyeliner Markaları

                Eyeliner kullanırken, rahatlıkla kullanabileceğiniz ve el hakimiyetini sağlayabileceğiniz bir seçeneği tercih etmelisiniz. Bunun için genellikle kalem eyeliner tercih edilmektedir. Kalem eyelinerlar, kolayca kontrol edilebildiği gibi en iyi sonucu da vermekte ve kolay kolay bulaşma da yapmamaktadırlar. Yani eyeliner sürdükten sonra çok uzun bir süre gözünüzde dağılmadan durabilmektedir. Sizlere önereceğimiz en iyi eyeliner markaları ise Body Shop, Deborah, Alix Avien, MAC ve Lancome markalarına ait ürünlerdir. Ancak daha uygun fiyatlı eyeliner seçenekleri arıyorsanız Flormar ve Golden Rose markalarının ürünlerini de denemenizi tavsiye edebiliriz.

Eyeliner Sürme Teknikleri

                Eyeliner sürme teknikleri ile ilgili açıklama yapmadan önce, eyeliner sürerken yanınızda mutlaka kulak çubuğu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece yapacağınız ufak hataları kolayca silebilir ve yeniden başlayabilirsiniz. Kolay eyeliner sürme tekniği için öncelikle, kirpik diplerinizden göz kapağınız boyunca bir çizgi çekin. Bu çizginin kalınlığı tamamen sizin tercihinize kalmış. Daha sonra ise bir tatlı kaşığının sapını, göz kenarınızla kaşınızı birleştirecek şekilde yerleştirin ve kaşığın hatlarını takip ederek kısa bir kuyruk çizgisi çekin. Kuyruk çizgisini çektikten sonra bu defa kaşığın sapını tutarak, bombeli kısmını göz kenarınıza yerleştirin ve kuyruk çizgisinin bitiş noktası ile eğimli bir çizgi çekerek birleştirin. Son olarak ise çizdiğiniz çerçevenin içini boyayarak, makyajınızı tamamlayın.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here