Dekorasyonda Kırmızı Renk

Kırmızı renk hemen hemen her bayanın tutkunu olduğu kıyafetlerinde ve rujlarında önemli ölçüde yer verdiği renklerden biridir. Dekorasyonda kırmızı renk ise hiç olmadığı kadar dinamik bir enerji açığa çıkarır.

Kırmızı renk hareketi ve dinamikliği temsil etmesiyle ünlüdür. Uzmanlara bakılırsa kırmızı rengi evin her bölümünde kullanmak gerekir. Bu evin her köşesine yayılmış bir dinamiklik anlamını taşır.

Dekorasyonda kırmızı renkli ana malzemeler kullanmak size uygun değilse kırmızı renkli objeler kullanabilirsiniz. Ancak kırmızı rengi çok seven kişiler de olabilir. Onlar da tüm duvarları kırmızı renge boyarsa evde bir takım fazla enerji her zaman yorgun ve ağır olmaya yol açar.

Sinirli ve her zaman stresli bir havada olan kişilerin de dekorasyonda kırmızı renk kullanmaları uygun olmaz.  Bu kişiler kırmızı rengi tercih edecekse oldukça dikkatli olmalıdır. Evde fazla kırmızı renk kullanımı sinir ve asabiyetinizi arttırır.

Kırmızı rengin en uygun olduğu mekan ise yatak odalarıdır. Kırmızı cinselliği çağrıştırdığından yatak odası dekore edilirken bu renkten yararlanmak oldukça doğru bir seçim olacaktır. Ancak bu bölümde de kırmızıyı kullanırken dikkatli olmalısınız. Örneğin yine duvarları kırmızıya boyamak sakıncalı bir hareket olabilir. Bunun yerine etrafınıza kırmızı renkli nesneler koyabilirsiniz. Halı ya da yatak örtüsü renklerinizi kırmızı olarak seçebilirsiniz.

Dekorasyonda Kırmızı Renk

Mutfak açısından bakıldığında da kırmızı renk mutfak için oldukça uygundur. Kırmızı iştah açan bir renktir ve mutfakta kullanılması yerinde olacaktır. Hareket ve dinamizmi temsil eden bu renk mutfakta da fazla kullanılırsa yemek yapma ya da yeme istekleriniz büyük ölçüde azalır.

Yani mutfakta vakit geçirmeyi çok seven kişiler kırmızı yoğun bir şekilde kullanmamalıdır. Aynı fast food restoranları gibi düşünün orada da fazla kalınmaması hemen yeyip kalkma istediği verilmesi için yoğun kırmızı ya da kahverengi renkler kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here