Dekorasyonda Abajur Kullanımı

Salon dekorasyonunda hoş bir görünüm ve hava yaratmak için abajur kullanımını tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon seçeneklerinden aydınlatmanın en romantik havayı yarattığını biliyorsunuzdur. Evin aydınlatılmasında doğal ışık ne kadar faydalı olursa olsun evi ışıklandırmaya gelince vazgeçilmez olan abajurlar dekorasyonda yerini almalıdır.

Abajur kullanımını sadece bir ışıklandırma aracı olarak değil, bir aksesuar hatta sanat eseri olarak görebilirsiniz. Evin dekorasyonunda estetik duruşu ve yumuşak bir ışık sağlaması nedeniyle herkesin favorisi olmuşlardır.

Klasik ya da modern abajurlar evin her odasında kullanılabilir. Abajur kullanımı dışında onun yanına görselliği destekleyecek aksesuarlar eklendiğinde ise odanın havası birden değişir.

Orta boy, küçük ya da büyük, ayaklı ya da masa üstü abajurun bir aksesuar olarak kullanılması evin odalarında ihmal edilmeyecek kadar görsel bir şölen yaratır. Basit aksesuarlarla evinizin şıklığına şıklık katabilmek aslında bu kadar kolaydır.

Evinizde koltukların arasına ya da bir köşeye yerleştireceğiniz abajur seçimini odanızın tarzına ve renklerine göre ayarlayabilirsiniz. Yatak odasında kullanacağınız abajurun yanına kitaplar yerleştirebilir ve şık bir saat ile dekorasyonu yatağın yanındaki komedinde gerçekleştirebilirsiniz.

Oturma odasında kullanacağınız aplikler ve ona uyumlu bir abajuru köşe kısmında bulunan sehpanın üzerine koyabilirsiniz. Onun yanına da aynı renklerde küçük heykelcikler yerleştirdiğinizde sunum tamamlanmış olur.

İki adet tekli koltuğun arasına da çok rahat şekilde orta boy bir abajur yerleştirebilirsiniz. Çevresini küçük taşlar ya da çiçekler ile bezediğinizde de hoş bir görüntü ortaya çıkarırsınız.

Salonda geniş bir komedin bulunuyorsa onun bir köşesine abajuru koyduktan sonra geri kalan yerlere aynı renklerde küçüklü büyüklü resim çerçeveleri yerleştirebilirsiniz. Bu dekorasyona artı olarak küçük saksılarda çiçekler işlevi arttıracak ve odada farklı bir hava yaratacaktır. Sizde hayal gücünüzü kullanıp farklı dekorasyonlarla abajuru birleştirerek evin tarzına katkıda bulunabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız abajur modellerini aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here