Damatlık ve Gelinlik Seçiminde Uyumlu Olmak

Damatlık ve Gelinlik Seçiminde Uyumu Yakalamak

Günümüzün gelişen modası tüm kıyafetlere yansıdığı gibi gelinlik ve damatlık modellerine de yansımış bulunuyor. Bu modanın ilk dikkat edilmesi gereken noktası ise damatlık ve gelinlik seçiminde uyumu yakalamakolarak karşımıza çıkıyor.Peki, bu uyum nasıl yakalanabilir? Renklerle mi yoksa modellerle mi? Tüm bu sorularınıza yanıt için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.
Aslında damatlık ve gelinlik seçiminde uyumu yakalamak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Eğer böyle bir uyum ile modaya eşlik etmek istiyorsanız seçeceğiniz damatlık ve gelinliğin aynı türden olması gerekmektedir. Yani eğer gelinlik bir kır düğünü için seçiliyorsa yüksek belli ve sade bir şıklığa sahipse damatlık da ince çizgili kumaştan bir ceket, kemik rengi bir gömlek ve ince bir kravat kombin edilerek tamamlanmalıdır.

Damatlık ve gelinlik seçiminde uyumu yakalamak

Damatlık ve Gelinlikte Son Moda

Gelin adayı gelinlik seçimini denizkızı tipi bir gelinlikten yana kullanırsa, damatlık da olabildiğince şık vücuda tam oturan modeller arasından seçilmelidir. Bu tarz gelinliklerde damat uyum için papyon kullanmalıdır. Damatlık ve gelinlik seçiminde uyumu yakalamak adına, resmi bir düğün için gelin adayı balo tipi gelinlik seçmelidir. Damat ise bu uyuma eşlik edebilmek adına yelek ve kuşak ile zenginleştirilmiş damatlıklardan seçmelidir. Eğer gelin adayı prenses model bir gelinlik seçiyorsa damat adayı da bu prensese yakışır bir prens olarak kesinlikle beyaz bir damatlık seçmelidir. Beyazın çok net olmasından dolayı ise kemik rengi ya da krem daha çok tercih edilmelidir. Bu tarz damatlıklar büyük kol düğmeleri ile kombin edilirse daha şık olacaklardır. Damatlık modellerinde ilk dikkat edilmesi gereken nokta ise kumaş seçimidir. Gelinliğin kumaşı ile alakalı kumaşlara öncelik verilmelidir. Kullanılacak taş ve düğmelerin gelinliğin üzerinde ki taşlarla uyumu da göz ardı edilmemelidir.

Sizler de damatlık ve gelinlik seçiminde uyumu yakalamak istiyorsanız galerimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here