Daha Hacimli ve Uzun Kirpikler İçin Öneriler

Kirpiklerinizi olduğundan çok daha belirgin bir hale getirerek, daha anlamlı ve dikkat çekici bakışlara sahip olmak istiyorsanız, sizler için takma kirpik kullanmaktan daha pratik önerilerimiz var. Doğru maskara seçimi ve ufak hilelerle, mükemmel bakışları yakalayabilir ve tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer uzun yıllardır makyaj yapıyor olmanıza rağmen bir türlü doğru bir şekilde maskara sürmeyi beceremiyorsanız, size vereceğimiz tavsiyelerle bu probleminizi rahatlıkla ortadan kaldırabileceksiniz. Ancak dolgun kirpikler için öncelikle kendiniz için uygun bir maskara edinmelisiniz.

En İyi Maskara Markaları

Göz makyajınızı ön plana çıkartabilmeniz için kirpiklerinizin dolgun ve çekici bir görünüm yaratması oldukça önemlidir. Bunun için de sağlıklı ve bakımlı kirpiklere sahip olmanız gerekir. Bu nedenle seçeceğiniz maskaranın, kirpiklerinize zarar vermeyecek içerik barındırması gerekmektedir. Aynı zamanda maskara sürerken, maskara fırçasının tasarımı da büyük bir önem taşımaktadır. Fırçanın kılları ne kadar sık ve genişse o kadar dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Sizlere önerebileceğimiz ve kalitesi ile ön plana çıkan en iyi maskara markaları arasında Rimmel, Lancome, MAC, Shiseido, L’oreal ve Deborah gibi markalar bulunuyor.

Uzun Kirpiklere Sahip Olmak İçin Maskara Sürme Teknikleri

Gelelim, maskaranızı sürerken, kirpiklerinizi daha uzun ve hacimli göstermek için neler yapabileceğinize. İlk olarak maskara sürmeden önce kirpik kıvırıcısı kullanarak, kirpiklerinizi kıvırmalı ve maskara sürmek için hazır bir hale getirmelisiniz. Daha sonra ise maskara sürme teknikleri arasında en basit olan yöntemi kullanarak maskaranızı kurumasını beklemeden çift kat olarak sürmelisiniz. Yani ilk kat maskarayı kirpiklerinize sürdükten hemen sonra bir kat daha uygulamalısınız. Çift kat uygulama yaparken kahverengi ve siyah olmak üzere iki farklı renk kullanarak, aslında ne kadar dolgun kirpiklere sahip olabileceğinizi siz de rahatlıkla görebileceksiniz. Minking adı verilen bu teknik, tüm makyaj uzmanlarının en sık kullandığı hileler arasında yer alıyor. Maskara hilesi olarak ayrıca alt kirpiklerinize de maskara sürmeyi de ihmal etmemelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here