Çocuk Odası İçin Perde Seçimi

Çocuk Odası İçin Perde Modelleri-1
Çocuk Odası İçin Perde Modelleri-1

Çocuk odası için perde seçiminde fikirlere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz!

 

Ev dekorasyonun en sevilen kısmı hayatınızın en değerlisi çocuğunuz için yaratacağınız şık bir oda tasarımıdır. Çocuğunuz için yaratacağınız şık bir dekorasyon sizin için hem zevkli hem de zorlu geçecektir. Sizlere bu konuda yol gösterici birbirinden önemli önerilerimiz var. Çocuk odası için perde seçimi konusunda şu önerileri dikkate alabilirsiniz;

  • Çocuk odası için perde seçiminde ilk olarak renk kararı önemlidir. Kız çocukları için pembe tonları, erkek çocukları içinse mavi tonlarında bir oda dekorasyonu idealdir. Eğer hem erkek hem de kız çocuğu için tek bir odada dekorasyon yaratmanız gerekiyorsa sarı ve lila tonlarını tercih edebilirsiniz.
  • Çocuklar için hazırlanan dekorasyonda perde seçiminin cıvıl cıvıl ve rengarenk desenlerden oluşmasını tavsiye ederiz. Çocuğunuzun gelişimi için iç açıcı bir ortam yaratmanız son derece önemlidir.
  • Eğer çocuğunuz karar verebilecek yaştaysa perde seçiminde onun isteklerine yer vererek mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Çocuklar için hazırlanan dekorasyonda perde seçiminizde çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerine, desenlere ve farklı geometrik şekillere yer verebilirsiniz.
  • Çocuğunuzun güvenliği açısından perde seçiminizde ipli ya da kolay kırılabilecek mekanizmalar içeren perde seçiminden uzak durmalısınız. Eğer mümkünse elektrikli mekanizmalar içeren perde seçimi yapabilirsiniz. Çocuklar oyun çağında perdenin ipini çekerek üzerlerine düşmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle perde seçiminde çocuğun güvenliği de ön planda tutulmalıdır.

Şık bir çocuk odası dekorasyonu için perde seçiminizle çocuğun yatak örtülerini aynı renk ve desenlerde tercih edebilirsiniz. Eğer bebeğiniz için hazırlayacağınız bir odaya perde seçimi yapacaksanız mümkün olduğunca gündüzleri fazla ışık geçirmeyen perdeleri tercih etmelisiniz. Mekana fazla ışık geçmesi bebeğinizin gündüzleri uyku problemi yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle çocuk odası perde seçimi için sizlere önerdiğimiz noktaları dikkate almanızda fayda var.

Çocuk Odası İçin Birbirinden Farklı Perde Modelleri

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here