Cilt Tonuna Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Daha bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar sıklıkla makyaj uygulamalarına başvururlar. İstenilen görünüme kavuşmak içinse kıyafetle, kullanım alanıyla ve cilt tonuyla uyumlu makyaj yapmaya özen gösterilmelidir. Elbette makyaj yaparken kaliteli ve doğru makyaj malzemelerinin tercih edilmesi de son derece önemlidir.

Ten rengi kişiden kişiye değiştiği gibi farklı ten rengine sahip kişilerin uygulaması gereken makyaj da farklıdır. Ten rengine uyumlu olarak yapılan makyaj uygulamaları sonucunda daha hoş ve kişiyi baştan sona tamamlayan bir görünüm yakalamak mümkündür. Siz de dünyaca ünlü markalar tarafından üretilen makyaj malzemelerini incelemek, ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri satın almak için Gratis’i ziyaret edebilir ve göz alıcı makyaj uygulamalarına giden yoldaki ilk adımınızı atabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Makyaj Önerileri

Pek çok makyaj uzmanı cilt renklerini açık, buğday ve esmer olarak sınıflandırır. Açık ten buğday ve esmer tene göre daha soluk görünebilir. Bu nedenle açık tene sahip kişiler cildi canlandıracak makyaj uygulamalarını tercih etmelidir. Çok açık tenli kadınlar koyu renk rujlar kullanmamalıdır. Gözlerin vurgulanması için siyah ve kahve tonlarında kalemler ve rimeller kullanılabilir. Allık seçimi ise pembe alt tonlu olarak yapılmalıdır.

Buğday tenli kadınlar doğal ve sade makyaj uygulamalarıyla hoş bir görünüm yakalayabilirler. Koyu pembe ya da şeftali tonlarında ruj ve şeftali tonlarında allık buğday tenli kadınlarda doğal bir güzellik sağlayabilir.

Esmer tenli kişilerin yağlı bir cilde sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle fondöten seçimi yağsız ürünler arasından yapılmalıdır. Yağlı fondöten ile yapılan uygulamalar cildin daha fazla yağlanmasına neden olabilir. Esmer tenli kadınlar göz makyajında koyu lacivert ve mor tonlarındaki farları tercih edebilirler. Kayısı ve koyu pembe tonlarındaki allıklar ile böğürtlen, karamel ve kırmızı tonlu rujları kullanabilirler.

Farklı cilt tonlarında kullanıma uygun makyaj malzemeleri arasından siz de kendi cilt tonunuza en uygun seçimleri Gratis avantajlarıyla kolayca yapabilirsiniz. Gratis farklı markaların ürettiği makyaj ürünlerindeki geniş çeşitliliği ile ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun makyaj malzemelerini seçme imkânı sunar.

Soğuk Cilt Alt Tonuna Uygun Makyaj Önerileri

Cilt alt tonu ten renginden bağımsızdır ve cilt altındaki renkleri ifade eder. Hangi renk tonunun kişi için uygun olduğunu gösteren cilt alt tonu nasıl makyaj yapılması, saç ve kıyafet seçimlerinde hangi renklerin tercih edilmesi gerektiği konusunda fikir verir.

Soğuk cilt alt tonuna sahip olan kişiler pembe tonlardaki fondötenleri kullanmalı, sarı tonlarındaki fondötenleri tercih etmemelidir. Aksi takdirde ciltte daha yaşlı, yorgun ve solgun bir görünüm ortaya çıkar. Cilde canlılık kazandırmak için mürdüm, lila ve pembe tonlarındaki allıklar ile mor, siyah, gümüş, lacivert, mavi, gri ve zümrüt yeşili gibi pek çok farklı renkte far kullanabilirler.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Uygun Makyaj Önerileri

Sıcak cilt alt tonuna sahip olan kişilerin cilt altındaki pigmentleri sarıdır. Sıcak alt tonuna sahip olan kişilere en çok kahverengi, sütlü kahve, mercan rengi, kızıl kahve ve şeftali gibi koyu tonlar yakışır.

Sıcak cilt alt tonuna sahip olan kadınlar pembe bazlı fondötenler kullanmamalıdır. Bunun yerine bronz, buğday, bal rengi, bej ve krem tonlarındaki fondötenleri tercih edebilirler. Şeftali, turuncu ve bronz allıklarla ciltlerinin daha doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirler. Nude tonların yanı sıra vişne ve şeftali tonlarındaki rujlarla dudaklarına vurgu yaparak belirginlik kazandırabilirler.

Sıcak cilt alt tonu olan kadınlar göz makyajında kahve, bej, zeytin yeşili, altın sarısı, toprak ve bakır kızılı farları kullanarak hoş bir görünüm yakalayabilirler. Makyaj uygulamalarının başarısı seçilen tonların cilt alt tonlarına uygunluğu kadar kullanılan makyaj malzemelerinin kalitesine de bağlıdır. Kaliteli ve uygun fiyatlı makyaj malzemelerini incelemek ve satın almak için Gratis’i ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here