Cilt Gözeneklerinden Kurtulmanın Yolları

Cilt Gözeneklerinden Kurtulmanın Yolları

Kişileri en çok rahatsız etmekte olan cilt sorunlarından bir tanesi de genişlemiş gözeneklerdir. Bu gözeneklerin oluşma nedeni, ciltte bulunan fazla sebumun, gözenekleri tıkamasıdır. Cildin düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması, gözenek oluşumunu büyük ölçüde önleyebilecek olsa da, kimi zaman genetik faktörlerin önüne geçmesi mümkün olmamaktadır. İşte bu noktada, ihtiyacınız olan gözeneklerinizin oluşmasını engelleyen ve oluşan gözeneklerin yok olmasını sağlayan, daha güçlü desteklerdir.

Kimyasal Ürünlerden Uzak Durun

Kimyasal içerikli ürünler sayesinde, kısa sürede güzel sonuçlar alsanız dahi, uzun dönemde cildinize büyük zararlar vermiş olursunuz. Cildiniz daha kısa sürede kırışır, hassaslaşır ve lekelenmelere açık hale gelir. Ayrıca, nemini kaybederek, pul pul bir görünüme sahip olması da mümkündür. Bu durumun önüne geçmek için; kozmetik ürünlerden uzak durun. Dermokozmetik ya da evde yapabileceğiniz doğal ürünleri tercih edin. Böylelikle, cildinizin daha sağlıklı olmasının yanı sıra, gözenekleriniz daha fazla genişlemeyecektir.

Peeling Uygulamaları

Peeling uygulamaları, cildin dış katmanında bulunmakta olan ölü derileri temizlemeye yardımcı olmaktadır. Düzenli peeling yapılmadığında, cildin ölü katmanları, cildinizin nefes almasını engelleyecektir. Nefes alamayan cilt ise; zaman içerisinde yağ dengesini ayarlayamayacak ve sebum seviyesini arttıracaktır. Böylelikle de, gözenekler genişleyecek ve hoş olmayan bir görünüme sahip olmanıza neden olacaktır.

Maden Suyu Kalıpları İle Gözenek Küçültme

Evde yapılmakta olan gözenek küçültme işlemlerinin en etkililerinden birisi de maden suyu buzlarıdır. Buz, soğuk yapısı nedeni ile kan dolaşımını hızlandırır. Daha hızlı dolaşan kan ise; daha fazla oksijen ve sağlık anlamına gelmektedir. Maden suyu ise; içerisindeki mineraller ile cildin mineral eksikliklerini tamamlamakta ve gözenekleri sıkılaştırmaktadır. Siz de gözeneksiz, pürüzsüz ve kadife gibi bir cilt istiyor iseniz; bu pratik yöntemi mutlaka denemelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here