Cildinizde Pürüzsüz Bir Görünümü İçin

 

                Cildinde siyah nokta, sivilce ve leke bulunan kadınların, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanabileceği makyaj malzemesi rahatlıkla söyleyebiliriz ki fondötendir. Cilt rengine ve yapısına uygun bir şekilde seçilmiş olan bir fondöten kesinlikle aradığınız mükemmel görünümü yakalamak için kullanabileceğiniz en etkili silahtır. Piyasada tabii ki birçok farklı markanın fondöten seçenekleri mevcut. Fondöten seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise kaliteli bir ürün olması ve maske görünümü yaratmamasıdır.

En İyi Fondöten Markaları

                Fondöten kullanımında iyi bir görüntü yakalayabilmek için kaliteli markalar arasından tercih yapmaya özen göstermelisiniz. Bunun en önemli sebebi ise bu tarz makyaj ürünlerinin cilt tarafından emilip, ileride size sivilce ve siyah nokta olarak geri dönme ihtimalinin bulunmasıdır. Eğer kaliteli bir içeriğe sahip olan fondöten kullanırsanız, herhangi bir cilt problemi ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Kalitesiz ürünler ise ne yazık ki cildinizin hava almasını engeller, derinin altında birikerek gözenekleri tıkar ve yüzünüzde çıkan istenmeyen sivilcelerle sizi baş başa bırakabilir. Piyasada sizler için tavsiye edebileceğiniz en iyi fondöten markaları ise Physicians Formula, Lancome, Shiseido, L’oreal ve The Balm gibi markalara ait olan fondötenlerdir. Daha uygun fiyatlı ürünler arıyorsanız da Essence, Maybelline ve Flormar gibi markaları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Cilt Rengine Göre Fondöten Seçimi

                Yukarıda da bahsettiğimiz gibi pürüzsüz bir görünüm elde edebilmek için kalite ile birlikte cilt tipinize ve cilt rengine uygun fondöten seçimi yapmalısınız. Cildinize göre çok açık ya da çok koyu olan fondötenler, maske görünümü yaratacaktır. Bu nedenle fondöten alırken bileğinizin iç kısmı yerine boynunuzda ya da çene kemiğinizde fondötenin rengini denemeyi tercih edebilirsiniz. Kusursuz bir görünüme sahip olmak için fondöteni sürünce boynunuzun ve yüzünüzün aynı renkte olması oldukça önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here