Çiçeklerle Şık Dekorasyon Fikirleri

Çiçeklerin yaşamımızdaki yeri her daim apayrıdır. Tarifsiz güzellikleri ve derin anlamları ile hayatımıza renk katan çiçekler ev dekorasyonunun da en vazgeçilmez parçalarıdır. Evin her bölümünde kullanılabilen çiçekler ortama renk katan en şık aksesuarlardır. Sade bir dekorasyonu renklendirmek için en güzel parça çiçeklerdir.

Peki çiçeklerle şık dekorasyon fikirleri yaratmaya ne dersiniz? İşte sizlere evinizin her bölümünde kullanabileceğiniz birbirinden farklı çiçek dekorasyon fikirleri;

  • Salonunuz için çiçeklerle dekorasyon yaratmak istiyorsanız kapı girişine çiçeklerden oluşan şık bir askılı süsleme yapabilirsiniz. Sarkık iplerde rengarenk çiçeklerle oluşturulan bu fikir sade bir salona renk katmanın en kolay yoludur.
  • Evinizde merdivenler varsa ya da bahçenizde demir parmaklıklar bulunuyorsa bu kısımlara çiçekler ve kurdelelerle şık süslemeler yapabilirsiniz. Rengarenk çiçeklerin yaratacağı şıklık evinize apayrı bir görünüm katacaktır.
  • Evinizin bir köşesinde özellikle de yemek masasının bulunduğu kısımdaki duvara çiçekler yapıştırarak farklı dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Sarkık iplere asacağınız çiçekler yemek bölümünü rengarenk bir şenliğe dönüştürecek, ortamın sıcak görünümü yemeklerinizde eşsiz sohbetlere yer verecektir.
  • Küçük şişelere ya da kullanmadığınız şık şarap bardaklarına çiçekler yerleştirerek kurdeleler bağlayabilir, boydan boya bardakları salondaki sehpanızın üzerinde dekorasyon haline dönüştürebilirsiniz.
  • Kullanmadığınız kavanozlara çiçekler koyarak el işlemeleri dantellerinizle kavanozun dışını süsleyebilir, balkonunuzda şahane dekorasyonlara imza atabilirsiniz.
  • Çiçeklerle dekorasyon fikirleri için bir önerimiz de çalışma masanız için geliyor. Çalışma masanızın çekmecelerinin içine yapay çiçekler koyarak çekmeceyi hafifçe kapatın. Dışarıda kalan çiçeklerin hoş görünümü çalışma ortamınızı renklendirmeye yetecektir.
  • Banyonuzda parçalanmış çiçekleri şık bir tepsinin içerisine koyarak lavabo önüne yerleştirin ve içerisine rengarenk kokulu mumlar koyun. Bu romantik ve şık görünüm banyonuz için mükemmel bir dekorasyon fikridir. Dilerseniz banyoda bulunan küvetin kenarlarını da parçalanmış rengarenk çiçekler ile süsleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here