Çiçekler İle Dekorasyon

Çiçekler hayatımızın her anında yanımızda yakınımızda veya baş ucumuzdadır. Sevdiğimiz kişiyi bir şeye benzetmek istesek çiçeklere benzetiriz ya da çiçek isimleri ile sevdiklerimize hitaplarda bulunuruz. Birini ziyarete giderken ellerimizde saygı ve sevgi göstergesi olarak çiçekler bulunur. Evimizin dekorasyonu bile çiçeklerle oluştururuz.

Çiçekler ile dekorasyon yaptığımızda evimizde neresi olursa olsun şenlenir ve güzelleşir. Bazen yemek masasına koyulan bir gül bile tüm atmosferi değiştirebilir. En güzel anılarınıza çiçekler de ortak olsun isterseniz evinizin çeşitli bölgelerine çiçekleri kullanabilirsiniz. Neresi olduğu fark etmez çiçek her yeri güzelleştirir.

Şifonyerinizin üzerine koyduğunuz abajur ve fotoğraf çerçevelerinin yanına yerleştirdiğiniz çiçekler farklı bir hava yaratır. Kapı girişinde kapıya astığınız çiçek bile misafirlerinizi hoşça karşılamaya sizi bir adım daha yaklaştırır. Köşe kısımlara yerleştirdiğiniz büyük vazoların içindeki çiçekler insana huzurlu hissettirir. Daha birkaç örnek verilebilir ama çiçekler ile dekorasyonda farklı fikirlere ne dersiniz?

Bir bahçeye sahipseniz bahçenize süper dekorasyonları çiçekler ile hazırlayabilirsiniz. Sadece toprağa ekmekle değil farkı yerlerde çiçekleri kullanarak da harikalar yaratılabilir.

bisiklet sepeti

Eski bir sepetli bisikletiniz olsa ve siz onu canlı bir renge boyadıktan sonra sepetine çeşitli çiçekler yerleştirseniz nasıl olurdu? Örnekte görüldüğü gibi harika olmuş ancak siz saksı çiçeklerini de sepetin alt kısmını delerek oraya yerleştirebilirsiniz.

balkon süsü

Balkonunuzda el yapımı gül şekilleri ile demir kısımlarınızı resimde olduğu gibi kapatabilir ve görsel bir şölen yaratabilirsiniz. Buraya gül şekli dışında el yapımı yapabileceğiniz birçok detay bulunuyor. fiyonklar ya da çeşitli materyallerle de tasarımınızı güçlendirebilirsiniz.

Çiçekler ile dekorasyon olsun ya da olmasın dekorasyon aslında bir düşünce ve hayal gücü ürünlerinden ibarettir. Biraz cesur davranarak evinizde istediğiniz yere istediğiniz tasarımı yapabilir ve sergileyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here