Burun Estetiği Hakkında Bilmedikleriniz

Yüz bölgesinde estetik görünümü etkileyen en önemli ve en dikkat çekici kısım burundur. Burun estetik cerrahide de oldukça önemli bir yere sahiptir. Kişinin burnuna şekil vermek amacıyla uygulanan ameliyata burun estetiği denilmektedir. Burun ucu kaldırılabilir, indirilebilir, burunca inceltme ya da kalınlaştırılma gibi müdahaleler gerçekleştirilebilir. Burunda gerçekleştirilen bu ameliyatta burunda oluşan eğrilikler düzeltilebilir, asimetri ve burun deliklerinde büyüklük gibi problemlerde de müdahale gerçekleştirilebilir. Burun estetiği gerçekleştirilirken amaç hem burundaki sorunu ortadan kaldırmak, hem de burna verilen yeni şekilde yüz ile uyum sağlamaktır. İşte sizlere burun estetiği hakkında bilmedikleriniz ve tüm merak ettikleriniz;

Burun estetiği gelişim çağının sona ermesiyle birlikte yaklaşık olarak 17-18 yaşlarında uygulanabilmektedir. Burun estetiği burna şekil vermek amacıyla uygulansa da kişinin kendi kişilik gelişimini de tamamlamış olması gerekmektedir. Burun estetiğinde hayalperestliğe yer yoktur. Kişi burnunun hayal kurduğu bir kişinin burnuna benzemesini isteyebilir. Fakat gerçekleştirilen estetik ameliyat aynı sonuçları vermediğinde kişide hayal kırıklığı oluşacaktır. Burun estetiğinde öncelikli olarak muayene gerçekleştirilmeli, kişiye yapılacak uygulama için bilgisayarda inceleme yapılmalı ve uygun kararlar alınmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi uygulaması ile gerçekleştirilen bir cerrahi operasyondur. Bu nedenle mutlaka hastane ve ameliyathane ortamında tam teşekküllü bir donanımla gerçekleştirilmelidir. Burun estetiği ameliyatı sırasında anestezi uygulandığı için ağrı olmaz. Fakat bu ameliyatın Türkiye genelinde en çok uygulanan cerrahi operasyon olduğunu ve ameliyat sonra hafif ağrıların görülebileceğini belirtmemiz gerekir. Gelişen teknoloji sayesinde burun estetiği ameliyatları artık daha kolay uygulanıyor ve ameliyat sonrası görülen morluklar da daha kısa süreli oluyor. Özellikle burundan nefes alma problemleri çekenlerin sıkça başvurduğu bu estetik operasyon birçok kişinin sağlık problemlerini de ortadan kaldırıyor. Burun estetiği sayesinde kişiler hem daha yeni bir görünüme kavuşuyor, hem de burunla ilgili yaşadıkları sağlık problemlerinden kurtulmuş oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here