Breton Bluz Nasıl Giyilmelidir?

Breton bluz nasıl giyilmelidir  diyorsanız sizlere breton bluz kombin önerilerimiz yazıda.

Breton bluz ince çizgileri ve hafif bol şekliyle denizcilik tarzını yansıtan giyim modelleri arasında yer almaktadır. Breton bluzlarda çizgiler genellikle beyaz tonlar üzerinde mavi olarak kullanılsa da kırmızı, yeşil ve turuncu gibi renkler de sıkça tercih ediliyor. Breton bluzlar ilk olarak 1858 yılında Fransız Hükümeti tarafından alınan kararla denizcilerin üzerinde üniforma olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise breton bluzları popülerliğe ulaştıran ünlü Fransız tasarımcı  Coco Chanel olmuştur.

Breton bluzlar Coco Chanel’in 1930’lu yıllarda moda dünyasına kattığı efsanevi stillerden biridir. Breton bluzlar modern yaşamda ve günlük stillerde çok rahat bir kullanıma sahiptir. Birçok parça ile kolayca kombin edebileceğiniz hafif ve zarif görünümlü şık bir giysidir. Fakat birçok kişi breton bluzları nasıl kombin edeceğini bilemediği için pek tercih etmemektedir. Breton bluz nasıl giyilmelidir diyorsanız işte size önerilerimiz;

Breton bluzlar spor tarz sevenler için en mükemmel parçadır. Fakat daha modern ve klasik bir görünüme kavuşmak isteyenler breton bluzları kalem eteklerle kombin edebilirler. Siyah, mavi ya da lacivert tonlarda kalem eteğinizle mavi tonlara sahip kalem eteğinizi rahatlıkla şık bir kombine dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz breton bluzlar ile deri eteklerinizi kullanarak maskülen bir tarz da yaratabilirsiniz. Breton bluzların en uyumlu olduğu parça ise jean pantolonlar. Özellikle yırtık jeanlar ile breton bluzunuzu kombin haline dönüştürerek şık bir platform topukla ya da dolgu topuk ayakkabı ile tamamlarsanız sokak modasında ya da günlük yaşamda istediğiniz tarzı oluşturabilirsiniz. Salaş ve rahat takılmayı seviyorsanız sizlere önerdiğimiz kombinlerde tek yapmanız gereken renk uyumu.

En zor anlarınızda siyah bir pantolon üzerine istediğiniz renk breton bluz kombin ederek rahatlıkla asi bir şıklığa ulaşabilirsiniz. Moda dünyasında popülerliğini koruyan bretonlar sonbahar kış sezonunda da en çok tercih edilecek giyim parçaları arasında yer alıyor.

Günlük hayatınızda breton bluz giyiyor musunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here