Boncuklu İğne Oyası Modelleri

Kadınların en çok tercih ettiği el işlerinden bir tanesi olan iğne oyaları, kendi aralarında bir çok model ve örnekler ile donatılmıştır.

Eski geleneklerin günümüze kadar ulaşarak devam etmesi oldukça önemli bir görev olmakla beraber daha ileriye götürmek için elimizden geleni yapmaktayız. Bu geleneklerden bir tanesi de iğne oyalarıdır. İğne oyaları ile yapılan yazma ve havlu kenarı modelleri her bayanın hayalini kurduğu çeyizlik ve günlük aksesuarlardan bir tanesidir. Kimi bayan kapandığı için yazma ve tülbent kenarlarına bu iğne oyalarını kullanırken, kimileri de sevdikleri kişilere veya kızlarına çeyiz hazırlık kısmında işleyerek, çeyizlerin tamamlanmasını sağlar. Biz bayanlar iğne oyaları arasında gösterilen boncuklu iğne oyası modelleri üzerinde oldukça fazla durmaktayız. Nedeni de oldukça güzel ürünlerin ortaya çıkarılmasıdır.

Boncuklu iğne oyası yazma kenarı yapılışı bakımından incelendiğinde diğer iğne oyası yazma kenarlarında yaptığınız şekilleri aynı bu motiflerde de uygulamalısınız. Sadece tek değişkenin ipler arasına boncukların dizayn edilmesidir. Aşağıdaki boncuklu iğne oyaları örneklerini sizler için derledik şimdiden başarılı sonuçlar elde etmeniz dileği ile hanımlar.

2019 Boncuklu İğne Oyası Modelleri olarak bu yıl süper ve çok güzel örnekler karşımıza çıkmaktadır. Bunları incelemek istediğimizde oldukça güzel ve şahane motifler ile karşılaşmaktayız. Bunları genellikle havlu kenarında kullanmamakla beraber çoğunu yazma ve tülbent kenarlarında kullanıyoruz. Gösterişe meraklı olan bir bayanın çeyizliklerin de bir kaç adet bu motiflerden olması tercih edilmelidir.

Detaylı ve Videolu Boncuklu İğne Oyası Yapımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here