Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Küçük ama oldukça besleyici olan bıldırcın yumurtasının birçok faydası vardır. 5 bıldırcın yumurtası 1 tavuk yumurtasına denk gelse de bıldırcın yumurtasının faydaları tavuk yumurtasından daha fazladır. Bıldırcın yumurtası tavuk yumurtasından 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir ve 9 kat daha fazla protein içerir.

Bıldırcın yumurtasının insan vücudu üzerinde birçok faydası vardır. Protein bakımından oldukça zengindir. Yüksek oranda protein ve amino asit içerir. Aynı zamanda içerisinde bol miktarda vitamin bulundurur. Vücudun toksinlerini atmasında yardımcı olurken bağışıklığı da güçlendirir. D vitamini bakımından da zengindir. Sahip olduğu bol D vitamini sayesinde kemik gelişiminde ve kemik erimesine karşı etkilidir. Bünyesinde bu kadar protein ve vitamin bulundurduğu için birçok hastalığa karşı koruyucu görevindedir.

Bıldırcın yumurtası kalp ve mide için oldukça etkili bir yiyecektir. Kalbi korurken aynı zamanda kan basıncını düzenler. Ülser ve gastrit gibi birçok mide rahatsızlığının tedavisi için de etkili bir besindir. Aynı zamanda kansere karşıda koruyucu etkisi vardır. Tansiyonu düzenlemede de oldukça faydalı olur.

Strese karşıda oldukça etkili olan bıldırcın yumurtası migren ağrılarına da oldukça iyi gelir. Hafızayı korurken aynı zamanda da zekayı geliştirir.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz – > http://www.qkadin.com/bildircin-yumurtasinin-faydalari.htm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here