Banyodan Sonra Kabaran Saçları Önlemek İster misiniz?

Dışarı  çıkmadan önce saçlarınızı yıkadınız, kuruladınız, şekil verdiniz… Mükemmel bir görüntüye sahip olduktan sonra dışarı çıktınız. Birkaç saat sonra aynaya baktığınızda evden çıkarkenki halinizden eser kalmadığını gördünüz. Özenerek şekil verdiğiniz saçlarınız kabarmış, kötü bir görüntüye sahip olmuş.

Eğer böyle günleri sürekli yaşıyorsanız ve artık bu durumdan çok sıkıldıysanız size önerebileceğiniz birkaç öneriyle bu sorunu halledebilirsiniz. Öncelikle bu sıkıntıdan kurtulmak için ilk başvurulacak yöntem saç bakım kremleri kullanmak olur. Bu kremlerin bazıları duştan çıkmadan önce saçlarınız ıslakken kullanılır. Bazıları ise kuru saça hem şekil verir hem de kabarıklığını alır. Ancak bu yöntem beni tatmin etmiyor, ekstradan para harcamak istemiyorum diyorsanız size sunabileceğimiz birkaç önerimiz daha var.

  • Saçları gereğinden fazla şampuanlamak saçın var olan nemini alır. Bu da saçları sertleştirir ve kuruyunca kabarmasına neden olur. Bunu önlemek için saçlarınıza sürdüğünüz şampuan miktarını azaltmaya dikkat edin. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine haftada 2-3 defa yıkayın.
  • Duştan çıkmadan önce saçlarınızı yaklaşık 5 dakika soğuk suyla durulayın. Soğuk su saç tellerinizi inceltir ve kuruyunca kabarmasını önler.
  • Saçlarınızı kurulama işlemini kesinlikle sert bir şekilde yapmayın. Mümkün olduğunca ovalamamaya ve saçlarınıza bastırmamaya dikkat edin. Saçlarınızın sadece fazla nemini alın. Aksi takdirde sertleşen saçlarınız kabarır.
  • Haftada bir defa saçlarınıza nem maskesi yapın. Zeytinyağı, badem yağı gibi doğal malzemelerle saçlarınızın nem dengesini koruyun. Böylelikle saçlarınızın eskisi kadar kabarmadığını göreceksiniz.
  • Saçlarınızı kuruturken makineyi dipten uca doğru kullanmayın. Bu şekilde saçlarınızın daha hızlı bir şekilde kabarmasına neden olursunuz.

Sizler için önerebileceğimiz yöntemler şimdilik bu kadar. Kendinize uygun olan yöntemi uygulayıp bu sorundan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here