Aşkın Simgesi Pırlanta

Pırlanta geçmişten günümüze bir çok kişi tarafından aşkın simgesi olarak görülür, bunun sebebi ise kuşkusuz ki yeryüzünde pırlantanın en değerli taş olmasından kaynaklanır.

Tarihinde ilk defa pırlanta yüzük verilmesi 1477 yılında Arşidük Maximillian’ı ve Burgundy Mary’si arasında gerçekleşti ve alyans olarak da kalp damarlarına direk giden parmağın sol el dördüncü parmak olarak kabul edilmesiyle mısırlılar tarafından pırlanta yüzükler günümüzde “yüzük parmağı” na takılmaya başlandı. Tarihte bir efsaneye göre aşk tanrısı olarak bilinen Eros’un okunun başlığının pırlanta olduğu söylenir ve halk arasında bu yayılarak günümüze kadar ulaşır.

Yunanlıların inancına göre pırlantalar Tanrının gözyaşlarını simgeler, Romalıların inancına göre de yıldızlardan dökülen kırılmış çömlek parçalarıdır ve hintlilere göre ise şeytanın güçlerini savan şeytani güçleri engelleyen bir tılsım olduğuna inanılır.

Günümüzde Pırlantanın Önemi.

Pırlanta tüm dünyada kadınların bir numaralı takı seçimi arasında yerini alır, pırlantaların tasarımları ve ihtişamı her kadını cezbeder ve en çok nişan ve evliliklerde tüketilir.

Pırlanta yüzük, pırlanta kolye ve pırlanta hızma kuyumcu ve mücevher satan bir çok yerde fazlasıyla bulunmaktadır fakat söz konusu olan kalite ve tasarım olduğunda maalesef her satıcı ile bu ticareti sorunsuz bitirmek oldukça zordur.

Günümüzün popüler alışveriş kaynağı olan internet üzerinden yaptığımız araştırmada özellikle sosyal medya paylaşımlarında lova pırlanta’nın diğerlerine göre bir tık daha üst sıralarda olduğunu anlamak hiç de zor değil.

Lova pırlanta’nın sitesinde gezindiğimizde muhteşem pırlanta kolye modelleri daha önce rastlamadığımız tasarımlar sosyal medyadaki paylaşımların nedenini gözler önüne sermeye yetiyor.  Alışveriş konusunda yetkilinin telefon üzerinden bize yardımcı olması ve teslimattaki güvenin ciddiyeti lova pırlantayı seçmede cazip kılıyor.

Mobil uyumlu internet siteleri sayesinde hiç zorlanmadan yapılan bu alışveriş için kendilerine teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here