Aşk Kimyasal Bir Tepkime

Sevgi dolu olmak ve sevilmek hayatımıza zenginlik katar. İnsanlar başkalarına yakın hissettikleri zaman mutlu ve daha sağlıklı olurlar. Aşk, önemli ve güvenli hissetmenizi sağlar. Aşk kimyasal bir tepkimedir.

Ama her tür aşkın kendine özgü bir havası vardır. Biz ebeveyn için hissedilen sevgi türü bir kardeşi ya da en iyi arkadaşı temsil eder. Romantik ilişkilerde hissedilen aşkın tür ise sevgiden daha çok benzersiz bir türdür.

Romantik aşkı hissetme yeteneği ergenlik döneminde gelişir. Tüm dünyada gençler cazibe ve tutkulu duygularını fark eder. İnsanların duygularını ifade etmek için izin verilmeyen kültürlerde bile kişilerin duyguları dışa vurulmasa da hala oradadır. Çünkü aşk kimyasal bir tepkimedir ve bastırılamaz. Bu romantik duygular dışında başkalarına cinsel konumlar geliştirmek için büyüyen doğal bir parçadır. Ya da ilk başta bu yeni duygular heyecan verici hatta kafa karıştırıcı olabilir.

Aşk İlişkiler Sihirli Malzemeler

Aşk uzmanlar sürekli böyle güçlü bir insan duygusunun olduğunu araştırıyor.  Aşkı üç ana niteliklere sahip olduğunu fark ettiler ve sağlıklı ilişkiler için neler gerekiyor anladılar.

  • Bir şey hakkında konuşmak için yeteneği
  • Dürüstlük ve güven
  • En diğer değerler için saygı
  • Kendiniz olma düzeni
  • Eğlenceli ve uyumluluğu
  • Eşitlik – kimse daha önemli ya da sorumlu değil

Sonuçları Görüntüledik

Aşk kimyasal bir tepkime ise cazibe aşkın – kimya – kısmıdır. Hatta cinsel kısmıdır. İki kişi birbirini sahip çıkar tüm fiziksel konularla ilgili. Cazibe öpmek ve sevgi nesnesini tutmak için hissedilen arzudan sorumludur. Göz temasında yakın hissettiğimiz kişiye karşı kızarırız. Bu sinirseldir ama heyecanlı bir şekilde ortaya çıkar.

Yakınlık, kimseyle paylaşmadığınız duygu ve düşüncelerini paylaşmak bu gelişime bağlıdır. Eğer erkek veya kız arkadaşı ile yakınlık duygusunu varsa desteklenen önem verilen anlaşılan ve her haliyle kabul edilen biri olursunuz. Güven de bu işin büyük bir parçasıdır.

ask kşmyasaldır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here