Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları

Bitmiş ilişkilerin ardından aşk acısından kurtulmanın yolları ile ilgili öneriler ve yapmanız gerekenler yazımızda.

Mutlu ilişkiler bazen hiç beklenmedik bir anda hüzünle sonuçlanabilir. Biten ilişki sonrasında ise toparlanmak zaman alıcıdır. Hele ki uzun süreli bir ilişki yaşadıysanız ayrılık sizi aşk acısına götürecektir. Aşk acısı birçok kişinin yaşamdan kopması ve depresyona girmesine neden olan bir durumdur. Fakat sonuç olarak geçmişi unutup yolunuza kaldığınız yerden devam etmeniz gerekiyorsa toparlanmanın vaktidir. Kendinizi kısa sürede toparlamak ve aşk acısından kurtulmak istiyorsanız işte size önerilerimiz;

  • Sizlere ilk önerimiz ve en çok yapılan hatalardan birisi olan yeni bir ilişkiyi yasaklıyoruz. Biten bir ilişkinin ardından boşluğu doldurmak ya da eski sevgiliyi kıskandırmak için yeni bir ilişkiye başlamak sizin için asrın hatası olacaktır.
  • İlişkiniz bittiyse artık eskiyi hatırlatacak anıların gereği yoktur. İster yakın, ister çöpe atın ama gördükçe canınızı yakacak anıları ortadan kaldırın.
  • Biten ilişkilerin ardından eve kapanmalar, ağlanmalar ve sızlanmalar boşa. Kendinizi daha güçlü göstermenin vakti. Sizi eğlendirecek ve acılarınızı unutmanızı sağlayacak spor, yoğa ya da doğa yürüyüşlerine yönelebilirsiniz.
  • Artık yeni planların vakti geldi. Geleceğe dair yeni planlar hazırlayabilir, eskiye dair her şeyin geçmişte kaldığını kabullenebilirsiniz.
  • Şunu unutmayın ki yalnız değilsiniz. Arkadaşlarınız ve aileniz yanınızda. Onlara daha çok vakit ayırabilir, onlarla eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.
  • Kendinize yeni hobiler, yeni eğlence alanları ve farklı arkadaşlar edinin. Yeniliklere açık olun. Aktif bir yaşama sahip olursanız aşk acısını da kolayca atlatabilirsiniz.
  • Aşk acısından kurtulmak istediğiniz bir dönemde yemeklerle aranız iyi ya da kötüye doğru gidebilir. Bazı kişiler aşırı yemek yemeye yönelirken, bazıları ise yemekten uzaklaşmaktadır. Şunu unutmayın ki sağlığınız her şeyden önemli.
  • Alkol ve diğer bağımlılıklar da biten ilişkilerin ardından sığınılan yanlış limanlardır. Bu tür alışkanlıklar sizi alışkanlıklarınızdan kurtarmaz. Aksine sizde derin yaraların oluşumuna sebep olabilir.

Sizde aşk acısı çektiniz mi? Aşk acısından kurtulmak için siz neler yaptınız yorumlarınızı gönderirseniz seviniriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here