Asimetrik Kısa Saç Modelleri

Asimetrik kısa saç modelleri yapmaya pek fazla kişi cesaret edemez. Aslında her boyda uygulayabileceğiniz bu kesimde yüzünüze en uygun modeli bulabilirsiniz.

Oval yüzlü bayanlar için kısa kesimler hoş bir görünüm kazandırıyor. Bu kesimi Victoria Beckham ve Rihanna gibi ünlüler de uzun süre kullandılar. Sizde asimetrik kısa saç modelleri ile tarzınızı değiştirebilirsiniz.

Asimetrik kısa saç modellerini şekillendirmek ise olduğundan zor görünür. Çünkü farklı tipte saç fırçalarına ihtiyacınız olacak. Kısa olan kısımları küçük ince fırçayla uzun kısımları şekillendirmek içinse büyü fırça kullanacaksınız. İsterseniz saç maşası da kullanabilirsiniz. Harika bukleler ile de saçlarınız harika görünecektir. Ancak sprey ile saçlarınızı sabitlemeyi unutmamalısınız. Asimetrik kısa saçın sırrı uzun kalan tarafın katlı kesimindedir. Kendine güvenen bayanlar saçlarını güçlü bir renge boyatıp katlı kesimli tarafa gölgeler attırabilir. Çünkü bu saça en çok cesur renkler yakışıyor.

Uzun asimetrik kesimli saçlardan hoşlanıyorsanız en popüleri A şeklili olandır. Uçlara doğru uzanan saç kesiminin arkası tamamen kısa kesilir ve ön kısmın çene hizasına ya da daha aşağıya doğru bırakılır. Bu kesim kaliteli bir el tarafından yapıldığında göz alıcı olmaya yeterde artar. A şeklinde bir uzun asimetrik kesiminiz varsa kusursuz görünümü yaratabilirsiniz. Saçlarınıza hacim veren bir şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra yuvarlak bir fırça tarak yardımıyla kurutun. Saçlarınızın uçlarını içeri doğru kıvırın. Daha pürüzsüz bir görünüm içince saçlarınızı saç düzleştiricisi ile düzleştirin. Isıya karşı koruyucu saç spreyi kullanmayı unutmayınız.

Asimetrik kısa saç modelleri diğer saçlardan çok daha fazla bakıma ihtiyaç duyar çünkü saçlarınız kırılırsa kestirebileceğiniz bir uç noktası yoktur. Saçınızı daha fazla kısaltmak istemezsiniz. Bu nedenle daima ısıya karşı korumalı, nemli ve sağlıklı kalmalarını sağlamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here