Akciğeri Temizleyen Yiyecekler

Sigarayı bırakanlar ve astım hastaları için en iyi öneriler burada yer almaktadır. Akciğeri temizleyen mucizevi ürünler aşağıda yer almaktadır.

Zencefil

Kuvvetli bir antioksidan olan zencefil bitkisi akciğeri temizleme görevini de üstlenmiştir. Farklı farklı toksinleri, istenmeyen parçacıkları akciğerden atmaya yardımcı olan zencefilin çayını içebilirsiniz ya da yiyebilirsiniz.

Sarımsak

Akciğeri temizleyen mucizevi besinlerden olan sarımsak en kuvvetli antioksidanlardan biridir ve içince alısın kimyasalı bulunur. Bol miktarda bulunan bu kimyasal sayesinde sarımsak akciğeri temizler.

Okaliptüs

Doğal bir antibiyotik olan okaliptüs içerisinde çeşitli yağları da barındırır. Bitkide bulunan bu yağlar uçucudur ve akciğeri temizleyen mucizevi besinler bu yağlarda bulunur. Akciğer enfeksiyonuna iyi gelen besinler kan basıncını arttırır ve kanın çoğalmasını sağlar. Bu bitkide bulunan yağlar genelde sağlık sektörünce bolca kullanılır. Boğaz pastilleri ve öksürük şuruplarını örnek olarak verebiliriz. Bunların içinde bu bitkide bulunan kimyasal yağlar kullanılır. Taze okaliptüs bitkisinden çay yaptığınızda sinüzitiniz ve bronşitinizi iyi hale gelir. Buhar banyosunu bu bitkiyle yaptığınızda ise ine bronşit hastalığı ve öksürüğünüz düzelir.

Ekinezya

Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde ekinezya kullanabilirsiniz. Bitkinin köklerinde çeşitli akciğer enfeksiyonlarına iyi gelecek olan maddeler yer alır.

Keçi Boynuzu

Sigara içen beyler ve bayanlar keçi boynuzu ile sigaranın zararlarını en aza indirgeyebilir. Keçi boynuzu zaten vücuda oldukça faydalı bir bitkidir. Beş tane keçi boynuzunu bir litre suda kaynattıktan sonra her gün aç karnına içildiğinde sigaranın verdiği zararı düzeltmenize yardımcı olur. Vücuda çok yararlı olan bu bitkinin pekmezinden de tüketerek daha sağlıklı olmaya bir adım daha atabilirsiniz. Her gün birkaç kaşık yediğiniz pekmez vücuttaki birçok sorunu düzeltmeye yardımcı olur ve saçların hızlıca uzamasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here