Açık Ve Kapalı Mrı Çekimlerindeki Farklar

Açık MRI Kullanma Önemli Yararlar Sunar

Birçok görüntüleme merkezi için açık emar sistemleri çeşitli faydalar sunar. MRI taraması yapmak için çok hasta çok heyecanlı ve korkulu olmaktadır. Bu anlaşılabilir bir durumdur; 60 cm genişliğinde, tüp benzeri bir muhafazada bir saat süren bir klostrofobi hoş bir düşünce değildir. Gelişen teknoloji ile birlikte hastalara daha iyi bakım sağlamak için birçok görüntüleme merkezi  açık emar çekimi sistemlerini tercih etmeye başladılar.

Bir açık emar makinesinin faydaları arasında şunlar bulunur:

Daha yüksek seviyede hasta konforu

Azaltılmış klostrofobi ve hasta endişeleri

Artan hasta taraması hacmi

Kritik vücut parçalarının görüntülenmesinde açık emar daha fazla kolaylık

Hastane ve poliklinikler için daha düşük bakım maliyetleri.

Açık ve Kapalı Sistemlerde Tesla Dayanımı

MRI dünyasındaki Tesla (T) ölçümü, tarayıcının manyetik alanının gücü ile ilgilidir. Genel olarak, kapalı MRG’lar 1.5T ila 3.0T seviyelerine sahiptir. Açık MRI’lar genellikle 0.3T ile 0.7T arasında değişir, bazı sistemlerde 1.2T’ye ulaşır. Ancak bir tanılama kalitesi tek başına T gücüne bağlı değildir. Çoğu açık emar çekimi için başarılı bir testin anahtarları şunlardır:

Hastanın fiziksel ihtiyaçlarını karşılayan bir sistem

Güncellenmiş yazılım ve donanım

Kapsamlı eğitimli teknisyenler

Hasta Konforu ve Tarama Hacmi

Dar delikten (genellikle 60 cm ölçülerek) tüp benzeri, “gömülü-canlı” muhafazaya girerek, bir hasta konforu sağlamak kapalı MRI sistemiyle mümkün değildir. Aslında, birçok insan Biyorad açık emar çekiminin rahatlığını bilmediği için kapalı MRI çekiminde ilk kez klostrofobiyi tecrübe etmektedir. Dahası, fazla kilolu ve kapalı yer fobisi olan hastalar deliğin içine kolayca sığamamakta ve panik yaşamaktadır.

Birçok açık emar çekimi ile bir hasta iki ila üç tarafı açık bir alandan geçer. Bu geniş açık tasarım, hastaların muayene odasına bakmalarına, televizyon izlemelerine ya da çocukları taranırken ailenin veya arkadaşların yanında kalmasına olanak sağlar.

Açık MRI’ların Görüntüleme Yararları

Hasta konforu iyidir, ancak Biyorad açık emar her hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmamıştır. Radyologlar ve diğer sağlık personeli, tanısal kesinliği optimize eden yüksek kaliteli görüntüleme için Biyorad açık emar çekimlerine güvenmektedir. Açık MRI’lar genellikle birçok muayene türü için yeterli derecede manyetik rezonans görüntüleme sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here