Abiye Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Abiye Elbise Modelleri

Nişanlar, düğünler, toplantılar kısaca söylemek gerekirse özel günlerde şık giyinerek bakışları üzerine çekmek herkesin hayır diyemeyeceği bir durumdur. Abiye elbise seçerken saç, makyaj, takı, ayakkabı ve çanta ile tam bir bütün olunmalıdır. Makyaj detayını da atlamamak gerekir. Bu nedenle elbise seçerken aklınızda hemen bir kombin beliren elbiselere yönelmeniz daha doğru olacaktır.
Abiye elbise modelleri yerine göre şaşalı seçilebilir, bazen de asil ve şık olmanız gerekir. Burada katılacağınız organizasyona göre tercihlerinizi şekillendirmeniz gerekir. Ancak abiye elbise modellerine karar verirken nelere dikkat etmeliyiz, doğru kıyafet nasıl seçilir diye merak eden bayanlar için uyulması gereken altın kurallarımız bulunuyor.

Abiye Elbise Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Abiye elbise modellerinde dikkat etmemizi gerektirecek ilk altın kural elbisenin kumaş yapısıdır. Nişan ve düğün gibi organizasyonlarda genellikle saten tercih edilir. Ancak saten kumaşı kullanmak zordur. Işıklar altında elbise kendi kusurlarını ve sizin kusurlarınızı bir anda ortaya çıkarır. Bu nedenle doğru bir tercih olmayacaktır. Şifon ipek kumaşlar bu tarz törenlere daha uygundur.
Açık bir havada yapılan bir organizasyona katılacaksanız mutlaka koyu bir renk tercih etmelisiniz ve bunun yanında gösterişli aksesuarlar kullanmalısınız. Kapalı alanlarda yapılan davetlerde açık renk elbiseler tercih edilir ve kapalı alanda olmak daha asil olmayı gerektirir. Koyu renkler tercih edip aksesuarlarınız ile havanıza hava katmalısınız.
Abiye elbise seçiminde gözünüze kestirdiğiniz her modeli cesurca denemelisiniz. Yakışmayacağını düşündüğünüz modeller sizin üzerinizde harikalar yaratabilir. Modacıların fikirleri de bu yöndedir, kıyafetleri denemekten çekinmemelisiniz. Vücudunuzda beğendiğiniz yerleri ön plana çıkarmaktan da korkmamalısınız. Sırt, omuz, bacak dekolteli olan modellerden birini tercih edebilirsiniz. Ancak dekoltede abartılı olmamaya çalışın ve dekolteyi sadece bir yerde kullanın.

Son moda abiye elbise modelleri için galerimize göz atabilir ve fikir edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here