40’lı Yaşlarda Olan Bayanlar İçin Stil Önerileri

40’lı yaşlarda bayanlar artık tamamen doğru giyinmeyi çözmüş oluyor. Ancak bazı şeylere de dikkat edilmesi gerekiyor. 40’lı yaşlarda olan bayanlar için stil önerilerini ise sizler için derledik.

40’lı Yaşlarda Olan Bayanlar İçin Stil Önerileri

Son dönemlerde yirmili ve otuzlu yaşları kırklı yaşlar tahtından etti. Kadınlar gerçekten şarap gibiler. Dünyaca ünlü markaların reklam yüzlerine baktığımızda bunu açıkça görebilmekteyiz. Artık kırklı yaşlardaki bayanlar sıkıcı ve tek düze kıyafetler giymek zorunda da kalmıyor. Kıyafet seçiminde sadece ufak noktalara dikkat etmek gerekiyor. Kırklı yaşlar modada en zirvede olduğu için artık herhangi bir hata kabul etmiyor. Kusursuz görünmeleri için de 40’lı yaşlarda olan bayanlar için stil önerilerine değindik.

Etek Konusu

etek

Mini eteklere doyuş olan bayanlar için en ideal kesim midi etekler. Markalar da yeni koleksiyonun dizin hemen üzerinde biten midi eteklere oldukça yer vermiş durumda. Kalem etekler ile de şık bir hava yaratmak elbette söz konusu.

Ceket Konusu

ceket

40’lı yaşlarda olan bayanlar için stil önerilerinde en ideal parçalardan biri olan ceketler hem pantolon hem de etekler ile kombinlenebilir. İstenilen zaman ceket çıkarılabilir ve kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Ceket ile prensip sahibi bir bayan olarak görüneceksiniz.

Gömlek Konusu

gömlek

Artık tişörtleri rafın altlarına kaldırmanın vaktidir. Tişörtler bu yaşlardaki bayanların özensiz görünmelerine neden oluyor. Bu nedenle kollarını kıvırarak giydiğiniz gömlek ise spor ve şık görüneceksiniz.

Pantolon Konusu

pantolon

 

Vücut şeklinize uygun pantolon seçmek çok önemlidir. Vücudunuzu sıkan ve sıkıca saran pantolonlardan uzak durmalısınız. Ayrıca pantolonda düz renkleri tercih etmelisiniz. İri desenli olanlar sizi çok kilolu gösterebilir.

Gece Kıyafeti Konusu

gece kıyafeti

Gece kıyafeti oldukça zor seçilir ancak bu yaşlardaki bayanlar koyu bordo, siyah ve lacivert gibi renkleri tercih etmelidir. Gri ile de daima şık bir görüntü oluşturulabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here