2022 Yılı İğne Oyası Modelleri

İğne oyası Anadolu kültürünün en önemli ve zengin parçalarından biridir. Her genç kızın çeyizinde geçmişten bugüne bulunan farklı iğne oyası modelleri hala önemini korumaktadır. Ninelerden torunlara, annelerden kızlara geçen iğne oyaları nesillerdir özenle ve binbir emek vererek hazırlanmıştır. İğne oyası aynı zamanda pek çok hanım için bir geçim kapısı olmuştur.

2022 Yılı İğne Oyaları

Eskiden yöreden yöreye değişen ve bulunduğu yöreye özel olan farklı iğne oyası modelleri yıllar içinde tüm yurda, hatta tüm dünyaya yayılmıştır.  İnternetin de yaygınlaşmasıyla maharetli hanımlar çıkardıkları güzel örnekleri paylaşma fırsatı yakalamışlardır.
Yazma kenarlarına, tülbent ve havlu kenarlarına işlenebilen iğne oyaları, son günlerde modada kendine yer bularak kemerlerde ve kolyelerde dahi kullanılmaya başlamıştır. Bu yazımızda sizlerle farklı iğne oyası modellerini paylaşacağız.

İğne oyası defne yapraklı kolye
İğne oyasında yapılmış farklı kolye modelleri son yıllarda çok popüler. Oldukçe basit bu iğne oyası kolye ile kıyafetlerinizi süsleyebilir, bu zarif kolyeyi sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İğne oyası kral kızı çiçekleri
İğne oyasından bu renkli kral kızı çiçekleri tülbent ve havlu kenarlarına işlenmenin yanı sıra küpe gibi aksesuarlarda da kullanılabilir.

İğne oyası yasemin çiçekleri
İğne oyasından yasemin çiçeklerini kıyafetlerinize işleyerek broş benzeri şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here