2015 Mutfak Dekorasyon Önerileri

       Özellikle kadınların, en çok zaman geçirmekte olduğu yerlerden birisi olan mutfak, sıcak, rahat ve şık bir hava yakaladığında, kişilerin daha mutlu olmasına olanak sağlamaktadır. Mutfağınızın istediğiniz görünüme sahip olabilmesi için; bir kaç unsura dikkat etmek büyük önem arz etmektedir.

Renk Uyumu Sağlayın

     Mutfağınızda bulunan her eşya ve aksesuar, ayrı ayrı değerlendirildiğinde, şık parçalar olsa da, bu bir araya geldiklerinde de güzel bir görünüme sahip olacakları anlamına gelmemektedir. Mutfağınızda istediğiniz görünümü elde edebilmek için; birbiri ile uyumlu olan, 2 ya da 3 renk seçmelisiniz. Mutfağınız için seçeceğiniz eşyaların, mümkün oldukça bu renklerden oluşmasını sağlamalısınız. Farklı renklere yer vermek istediğinizde ise; bu renkler ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Birbiri ile uyumlu renk seçiminde, beyazın tüm renkler ile hoş bir görünüm oluşturacağını ve mutfağınızın daha büyük, daha ferah görünmesine neden olacağını unutmamalısınız.

Eşyalarınızın Hatları Birbiri İle Uyumlu Olsun

    Mutfağınızda yer alacak olan sandalyeniz, yuvarlak hatlara sahip bir model iken; masanın keskin hatlara sahip olması, mutfağınızın şıklığını bozacak bir etken olacaktır. Bu neden ile eşya seçiminde tüm eşyalarınızın hatlarının benzer olmasına özen göstermelisiniz.

Aksesuarlara Önem Verin

    Şık bir mutfağa sahip olmak için; ana parçaların yanı sıra, aksesuar seçimine de özen göstermelisiniz. Öncelikle, gereksiz eşyaları mutfağınızdan uzaklaştırarak, dağınık bir görünümden kurtulabilirsiniz. Bu işlemin ardından, hem kullanışlı hem de şık mutfak malzemeleri ve aksesuarları seçebilirsiniz. Örneğin; mutfakta en çok kullanılmakta olan yağdanlık ve sirkelik gibi eşyaları, aynı zamanda aksesuar gibi de kullanabileceğiniz modellerden seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra; masanızda duracak olan kurabiyelerin ya da keklerin içerisine koyulacağı saklama kaplarını seçerken, mutfağınız ile uyumlu olan katlı ya da renkli porselen kurabiyelikleri tercih edebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here